Акција!

Соларно LED светло со сензор за на ѕид

2,000 ден 999 ден

РЕЖИМ

 1. Контрола на светлина- кога областа е слабо осветлена автоматски се вклучува на Dim Light
 2. Сензор за човечко движење + Light control + Dim Light – Со прибллижување и човечко движење осветленоста ќе биде целосна со времетраење од 30 секунди, по 30 секунди светлината се намалува на претходниот пригушен режим (слаба светлина).
 3. Сензор на човечко движење + светлосна контрола- при движење автоматски се зголемува светлината на 30 секунди и автоматски се намалува по 30 секунди доколку нема никакво движење.
 • Емитува бела светлина (6000К-6500К)
 • Лед диоди :36
 • Моќност: 3,8W
 • Соларен панел: 6V; 2,5W; 18% ефикасност
 • Li-јонска батерија: 3,7V ; 2000mAH
 • Тип на LED: 2835 SMD
 • Водоотпорна стапка: IP65
 • Лумени: 450LM
 • Агол на индукција: 120, растојание на индукција: во рамките на аголот на индукција од 5-10М
 • Боја на производ: Црна
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Be the first to review “Соларно LED светло со сензор за на ѕид”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *