Акција!

Прскалки за тревник и градина

450 ден

Прскалки за тревник – една од најпотребните градинарски алатки!

За време на топлите денови на вашиот тревник му е потребна дополнителна нега за да изгледа совршено, па затоа и овој производ ви е неопходен.

  • Оваа прскалка има дури 12 флексибилни млазници од кои секоја може да се насочи посебно, по ваша желба со наједноставно свиткување
  • Млазниците се нежни, немаат силни водени удари кои би можеле да ги оштетат вашите цвеќиња, трева или садници
  • Дополнителна предност е што прскалката за тревник изгледа декоративно додека работи, како интересна фонтана, со тоа што е неспоредливо попрактична од неа
  • Се што е потребно е да ја поврзете на црево и да ја фиксирате со бодликавото дно каде сакате. Нема дополнителни подесувања.
  • Само опуштете се и уживајте во својот двор/градина!
  • Димензии: 100 х 90mm (прскалка) + бодликаво дно 137 х 20mm + приклучок за црево 38 х 25mm
Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Be the first to review “Прскалки за тревник и градина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *