Замија

490 ден

Замијата е растение со кое нема да се грижите. Според древната кинеско учење фенг шуи, оваа билка носи среќа и пари во домот, а нејзината голема предност е фактот што за неа можете многу лесно да се грижите.

Расте до висина од еден метар и има повеќе делови во облик на стебла на кои се парови зелени листови кои се сјајни, мазни и цврстиПа доколку имате вакво растение дома, треба само да бидете внимателни да не биде изложено на директна сончева светлина и температурата да не се спушта под 15 Целзиусови степени. Оптималната температура за ова растение е од 18 до 24 степени. Треба да се наводнува еднаш месечно па дури и поретко

 

Количина:

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Замија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *