Акција!

Еuonymus fortunei Gold

450 ден

  • Декоративна зимзелена грмушка, со светло-златни, ситни, шарени листови кои ги задржува низ целата година
  • Просечна висина на растење: 30-60 cm
  • Позиција: сонце/полусенка
  • Вид: зимзелен (повеќегодишен)
  • Начин на одгледување: може да се одгледува во саксии или директно во почва
  • Употреба: ниска бордура, во комбинација со други видови или индивидуално
  • Моментална висина: 20 cm
  • Намалете го растот за 1/3 во првата пролет по садењето за да охрабрите бујност кај садницата

Нема залиха

Рецензии

Сеуште нема коментари.

Бидете први кои ќе разгледате “Еuonymus fortunei Gold”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *